Vždy s veselým duchem... ;D

Fuga and comeback from Karibik

28. března 2007 v 22:35 | Sparrow
10.11
,,JohoJoho! Už jsem tady"přivítám se s posádku, všichni jsou šťastný jak sardinky že nemusej dostávat příkazy od papouška pána Cottona. Mína je štěstí bez sebe když uvidí piráta s podivnou chůzí.Will se snaží nacpat do sudu časopis nějakejma babama. Já ho jenom chytnu za ramena a řeknu,, To je dobře, že jsi zapomněl na Lízu!"
,,Ehm... to mi sem ale dala Hanka" a ukáže na ženskou(Anna Marie) která si klidně piluje nehty opřená o kormidlo.
,, Cože? Maruna? Si děláš ze mě chobotnici?" zamumlám a zamračeně se otočím směrem k ní. Ona se na mě podívá a vyštěkne,, Co čumíš?! Nevidíš co tu je za bordél?! Někdo si tu splet mop s nějakou tou zdechlinou! Koukej to dát do pořádku!"
,, Ah, už chápu... radši jí to vrať !" zašeptám Williamovi a zaklepám na sud.
,, Slečno Anno, musíte si uvědomit že jsem váš kapitán a že..." klasicky gestikuluju s ukazováčkem, nenechá mě domluvit.
,, Tak tu máme chcípnout než se náš velký captain Sparrow vrátí z dovolené?! Tse, to abych se tlemila až do rána..." a poflusla si na podlahu. Mína zuří, divím se že si nevyjely do vlasů. Udiveně se na Marušku ušklebím a rozesmátý se radši obrátím k dušičce.
,,Vilhermíno, mám řešení na tvoje problémy!" Mína se rozzáří a ocucá mě celý gsicht až ho mám čistý. ,, Ty jsi zlatej! Smak! Mlask! Mču,mču..."
,, Hey, to by stačilo,ne?! Poslouchej! Žádný posmrtný rozvod ani bigamismus! Starej známej z Isla de Muerta mi sehnal lektvar na vymítání démonů a zlých duchů! Snad to bude fungovat i na tu průhlednou kočku..."
,, A to je všechno???" zadívá se na mě Mína zklamaná.
,, No co bys chtěla?" sáhnu po lahvičce v brašně a mávnu s ní před duchem. Zeleno modrá tekutina se rozmíchá a mění barvu na krvavě červenou.
,, Uůůh! Co se týče efektu máš vkus..." nedůvěřivě zamručí Vilhermína, otočí se ke mně zády a uraženě odchází do podpalubí.
,, Počkej! Ještě v něčem to má prý pomáh... Uah!!!" uklouznu na fialový chumel chlupů a hodím tlamu. Ale stačím chytit za šaty Mínu, která pomalu mizí pod podlahou.
,, Fakt?" nadějně se Míně blýskají kukadla.
,, Mělo by to mít vedlejší účinky, na příklad... já ti to z toho přečtu: Ula ula kunga gunka, blea grki huli brki, jupí hula rulla huka buhu prdělu čuči kumba!" soustředěně čtu celkem vyspělé obrázkové písmo. V hlavě se mi to přeloží a vítězným gestem se pousměji na ostatní (no řekněte, není to jasné?! xD). Ale ti jen na mě civí jako vždy.
,, A to znamená?" unuděně Mína otočí oči v sloup.
,,Takže... první věta je o tom že by to mělo zklidnit astma. Druhá, že je to pohroma pro alergici na arašídy a ta třetí a nejdůležitější..." vysvětlovaní mě baví. Procházím se mezi sudy až se zastavím a bouchnu pěstí do lodní stěžně. Napínavé, trochu to bolí...
,, Ta třetí???" všem z čekání padají oči z důlku.
,, Způsobí z mrtvých vstání." Minuta ticho. Mína se zas na mě vrhne, tentokrát lítají facky.
,, Jestli to nebude fungovat, a ty otravy oživnou, tě zabiju!" skočí mi na hlavu a snaží se mi utrhnout hřívu.
,, Ale rum whisko prd! Poslouchej ušima a chápej mozkem, ne rukama!" podaří se mi jí odtrhnout a strčím jí k Willovi, který ji zadrží. Ten ztuhne v momentu, kdy skrz něho Mína projde.
,, Tahle kouzelná vodka tebe dokáže oživit! Cvak! Už ti to došlo?! Proč bychom měli z těch průsvitňáků dělat kusy masa, že?" hrdě se zaksichtím, když Míně se to v kebuli srovná. ,, No co zíráte! Zvedáme kotvy! Jedem do Finska!!!" zařvu na personál a všichni se vrací do práce.
,, To je úžasné! Ty jsi ten nejlepší pirát, kterého jsem v životě potkala! Velký Jack Sparrow! Jdu si připravit kufry" šťastně se Mína ponoří šipkou do podpalubí.
,, Tuto větu slyším nějak často!"vydám se teatrálním krokem ke kormidlu. V tom mě ale zastaví trpasličí bukanýr.
,, Kapitáne! Co máme dělat s člunem?" zeptá se mě a prstem mi ukáže ven z lodi. Nakloním se přes zábradlí a kouknu se dolu na můj potápějící se vor.
,, Ehm... to je dobrý, můžeme ho tam nechat..."
O pár víkendu později…
,, Cottone! Vraťte se k práci! Ne, ne!!! Pfuj, zavřete tu hubu! Neee! Nepřibližujte se ke mně! No... gjeah!!! Kdo vám dovolil mi poflusat střevíčky!? A dost! Už mám dost těch vaší vtípku!" naštvaně si utřu kozačky o Turnera, ten jen tupě zírá do obzoru.
,, Nevím kde je váš papouch a už vůbec mě to nezajímá! Více než dva týdny se tu plachtíme a málem ztratíme kvůli vaší neschopnosti, protože jste mi rozbili kompas, a mám myslet na nějaké opelichané kuře?! Dnes žádné sépie, bude hladovka!" promluvím k celému mužstvu, všichni uraženě mumlají.
,, Jacku..." vyruší mě Will.
,, Ty drž ty tvoje kastaněty a nech mě domluvit!!!" netrpělivě se k němu otočím.
,, Ale Jacku..." zaprotestuje, na nic.
,, Nepřej si abych litoval toho, že jsem tě zachránil od tvého tchána!" hněv se mi v oči blýská.
,, Ty wole, piráte mých bot! Koukni se tam!" nacpe mi do pusy binokl a nasměruje prostředníček k záhadnému horizontu. Já vyplivnu malý železný dalekohled a kouknu se do kukátka. Zvětšeně se přede mnou objeví srdíčkovité spodky.
,, Uhni, nevidím" strčím do Turnera.V dálce poznávám zeminu. Nestačím se divit a už i Andělskou věž!
,, Jsme tady! Hurááá!!! Už žádný písek v rumu!" samou radosti skočím Williamovi na ramena. ,, Tak nakonec jíst budeme, že?" zoufalým úsměvem se na mě podívá zezdola.
,, To řek kdo?" pozvednu obočí a slezu z něho. Pak pukneme smíchy.
,, Slavíme!!! Slavíííme!!!" vykřiknu na celou posádku. Všichni jsou šťastný jak blechy a jdou pro rum.
,, Vypadáte jak starý manželský pár!" dovolí si jeden pirát. Já a Will se na sebe ušklíbneme.
,, Já bych se tě za manžela nevzal! Smrdí ti nohy!" hodím na Williama.
,, Já tebe taky ne... když piješ z flašky, si představuji jak bys někoho líbal... Umřela bych udušená!" rýpnul si Turner.
,, Hey! To není pravda! Náhodou se zeptej Scarlett a Giselle z Tortugy..." v tom mi on vlepí facku a vydá ze sebe ženský hlásek.,, Ty zvrhlíku!" a uteče pryč.
,, Ty šmejde! Pojď sem!" běžím za ním a jednomu z chlapů vezmu lahvi...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama