Vždy s veselým duchem... ;D

Epocalisse XI ( nový díl)

28. března 2007 v 22:55 | Sparrow
John chytí mě a Mínu za zápěstí a táhne nás nahoru po schodech. Za námi váhavě členy kapely zůstanou stát a čekají co z Villeho vypadne.
"To jako, že si budeme hrát na Lovci pokladu?! Ville, co to je za divadlo?! Konec světa?!" zmatený Linde promluvil za celou bandu. Burton se opřel loktem o jeho rameno, Gas si dal ruce na boky a zpod Migého kulich vražedný pohled sledoval každý pohyb.
" Já… já nevím jestli to je všechno pravda! Co já se budu zabývat tím co tomu antisatanistickýmu šaškovi leze z huby!" nervózně pozdvihnul rameny Ville. John se zarazil.
"Přesně! Kecy! Jak nám dokáže, že ty báchorky co vypráví nejsou nesmysly?! To už mu asi lezou na mozek ti démoni! Bůh ví, co to má místo posvěcené vody v těch lahvičkách! " Villovi obličej rozzářil zvláštní úsměv.Obývák zaplavil hromadný smích.
"Jasně! Jdeme do hospody! Musíme to pořádně oslavit! Bez nějakého excentrického ducha, potrhlého exorcisty a uštěkané služky…" promluvil Burton. To už bylo na Constantina moc. Nechal mě a Mínu uprostřed schodiště a šel dolů.
"Tak vy mně nevěříte?!" sloním dupáním se přiblížil k Villovi a dal mu takovou herdu do tváře, že ten druhý spadnul zády na zem. Vyděšeně jsme se s Mínou zřítily za nimi.
"Tos přehnal, hochu!" Ville se pousmál a utřel si do rukávu strůžku krve, která mu tekla z koutku úst.
"Ani ne!" John zvednul Villeho za krk a bouchnul s ním o zeď, držel ho jako přibitý. "Chceš nebo ne zachránit Jonnu a Kety?!" zklidnil se, jeho obličej byl jako z mramoru.
"To je snad jasný ne! Pusť mě než se udusím!" zasyčel Ville a snažil se vysvobodit dýchací cesty od Johnového sevření.
"Tak už si jednoduše nedovoluj pochybovat o tom co říkám!" chvíli ho sledoval do oči, pak ho pustil a otočil se na ostatní. Ville klesnul jako pytel cihel na podlahu, naříkával ale nedovolil si vstát a zůstal radši ve stínu.
"Vy ani netušíte, v jaké situaci jsme! Nacházíme uprostřed zápasu Dobra se Zlem, a krutě nás vyřadí obě strany jestli něco neuděláme! Tak nebo tak jsme v koncích! Mrzí mě, že to vám říkám takhle, ale musíte to vědět!" rozčiloval se John.Burton polkl na prázdno. Vyděšeně ale fascinovaně všichni zůstali ticho a poslouchali dál.
"Toto tisícletí patři konstelaci Ryb, a jak určitě víte, ve zvěrokruhu je to poslední znamení, jako Beran, který je prvním! Tak, a teď co chci tím říct… Je to perfektní příležitost pro okultisti a síly temna skoncovat se vším! Jestli nejmocnější lož alchymistů a astrologů má potomky, můžete si vsadit zadnici že pozůstalí sekty von Helsinkových, Uroborosi, se budou snažit donutit toho nebo tu, který má v sobě alespoň ml krve rodiny, aby se stál jejím kápem a aby ukradl Iustitiánskou dýku! Proč si myslíte asi že ji pořád nosím u…hem…u sebe?!" neklidně poskakoval a náhle sebou trhnul, odkryl stehno z kabátu a všem ukázal ušpiněnou čepel. Mně se zúžilo bez upozornění srdce. Ušpiněnou rozhodně mojí krví.
"To co vidíte před sebou je end, ale ne rozhodně happy jestli se to dostane do rukou Urobor… Je to zbraň spasitele! V našem případě ne Krista ale Antikrista, kapišto?!"
"Ta kudla na rožně?! To je jako konec světa protože ďábel si chtěl pořídit nůž s diamanty?!" vyhrknul Gas. Atmosféra se na chvíli odlehčila, co se zas zhustila a zírali jsme šokovaně na sebe.
"Vesnicky řečeno, asi ano", suše odpověděl John, "kdyby nebylo toho, že převtělení Krista by měl zabodnout dýku na Everest, bylo by to stejné. Nebo alespoň takhle praví proroctví". Když uvidí že na něj zbytek osazenstva valí oči, dodal: " Pojďte konečně nahoru! Stejně dřív nebo později to musím vám ukázat!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kety Kety | Web | 30. března 2007 v 17:25 | Reagovat

jujky,tak to je napínavé...se těším na pokr. dost good!

2 Sparrow Sparrow | 30. března 2007 v 17:27 | Reagovat

Díííky... díííky... xD

3 POTUTka POTUTka | E-mail | Web | 30. března 2007 v 18:37 | Reagovat

Supeer!!! To se povedlo (ostatně jako sou povedený všechny tvoje povídky xD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama