Vždy s veselým duchem... ;D

Agentky VII

9. února 2007 v 16:10 | Purplefay |  Naše FF
S Villem k sobům na sever
"J-j-j-já-asi zmr-zmrznu!"drkotala zubama Andy. Chlapec ji pevněji objal."Moc se nekruť,pod tebou je dobrých třista metrů volnýho pádu!"varoval ji. Andy se podívala pod sebe, vytřeštila oči a křečovitě sevřela chlapce.
Zazvonil mobil. Kety ho vyndala Fay z kapsy,protože ta měla zavřené oči a také se držela kamarádky kolem krku,div ji neudusila.Přiložila ji ho k uchu. "Héj,Féj...ste ještě na střeše?!"řvala do něj Spar. "N-n-ne,právě letíme nad váma"klepala se Fay.
"Co-?!"hekla Spar.Za pár vteřin se objevila v okýnku auta pod nima hlava.Slétli trochu níž. "Ty vado! Se vy netopejři ňáko rychle množíte,né?"chechtala se,ale mávala jim. Z ostatních okýnek vykoukli další hlavy a mávali jim.
Kety si dala mobil k uchu:"Spar! Jeďtě po Hönnestënnvälle! Tam je setřesete.My musíme něco vymyslet,protože to už dlouho nevydržíme!".
Dodávka se prudce stočila do vedlejší ulice.
"Máme pro vás taky překvápko,Kety!"hlaholila Spar."POTUTka brnkla jednomu známímu.Čeká na vás překvapení plný plynu...muehehééé.Leťte na sever.Pět mil od Helsinek na vás čeká prej týpek,kterej vám pomůže.Sejdem se v chatě u Jöllgerssena na severu!On to tam zná!Čauky a hodně štěstí,dejte mi pozor na Fej-"a vypnula telefon.
* * * * * *
Dodávka vyjela za město. Po policii se slehla zem. Päeniseen zastavil u benzinové pumpy.
"Naberu plnou. Vy běžte nakoupit nějaký zásoby"rozkázal a odšroubovával víčko od nádrže. Fly se začala přehrabovat ve vaku s kradenýma bankovkama,který vzala ve Helsinské stoce. Spar ji ale zadržela:"To není dobrej nápad. Nech si je na pozdějc,však si je užiješ,uvidíš..".Fly tedy utáhla provaz na vaku a šly nakoupit jídlo za Päeniseenovi peníze.
Mezitím se probral Ville.POTUTka měla na klíně Bamovu hlavu a prsty mu projížděla vlasy.Spokojeně chrněl.
Ville se omámeně posadil a možoural na osvícenou benzínku:"Dö häjzlü,kdë tö seem??"protíral si oči.Otočil se na POTUTku.Ta nemohla spustit očka z Bama.
"Nëmäš öheeň ä cíígä?"prosil ji Finsky,ale jazyk se mu lepil na patro.
POTUTka vytáhla zapalovač a podávala mu jej. Najednou sebou trhla,ucukla rukou a zírala na Villeho."Do brdníku! Ty nespíš?!"vyhrkla Česky.
"Cöžee??" on na ni Finsky, zatímco rychle šmátrala kolem sebe po uspávacím spreji.
"Nëhlëdäš nähödöu töhlee?"vytáhl z přihrádky u dveří sprej a namířil na ni.
"Nééé!!!"zaječela. V tom otevřel dveře vedle Villeho Päeniseen."Co tady řveš POTUT?!"zadíval se na Villeho:"Cö nëchraapëš? Hvëzdö?!".
Ville na něj zamířil a stříkl mu do obličeje uspávadlo.
Päeniseen se skácel na zem akorát, když se vracely Fly se Spar.
"Ty see pröspii! Jëstlii nëdöstänu cíígö, büdü vräždiit!" vylezl z auta a hodil Päeniseena místo sebe na sedadlo.Holkám málem vypadly tašky s jídlem.
"Ville prösíím të, zäplüj dö äutä. Všëchnö tii vysvëtlíímë cëstöu." dívala se na něj prosebně Spar a podávala mu cigarety a zapalovač.
"Ö cö tädy dö häjzlü jdee?! Stee më ünëslii, nëbö cö?!"roztřeseně si zapaloval.
"Tädy köuřiit nëmůžeeš..."kývla Fly k benzínce.Ville otráveně schoval krabičku do kapsy.
Mezitím se vyhrabal z auta i Bam. Probudil ho POTUTčin jekot. "Kurńa, to je pařba! Jenže já si nic nepamatuju. Hoďte mě do obrazu,vo co gou?!"mlel Anglicky.
A tak jim POTUTka vše vysvětlila.
Ville s Bamem se na sebe chvilku dívali a pak se rozřehtali.
"Përkeelë, tö vypädä nä hüsteej veejlët! Tö bëru!" hihňal se Finským způsobem Valo.
Bam natáhl ruku ke Spar:"Davaj klíčky, krásko. Tuhle jízdu si vychutnám já!". Spar mu je hodila a skočila k Päeniseenovi,který měl půlnoc.
Bam si přitáhl POTUTku:"Doufám,že nehodláš sedět někde jinde než vedle mě,dárling.",POTUT jen zamrkala a uvelebila se vedle něj.
Ville si sedl do zadu s Fly, otevřeli okýnka a zapálili si cigarety. Ville teatrálně zabušil pěstí do stropu dodávky, jakože můžou vyrazit.
"Hééééjéééyyyyáááách" naladil svůj hlas na hodně vysoký tón a dodávka se rozjela směr Sever do Finské přírody.
* * * * * *
Kety s chlapcem a agentkami se zatím přiblížili k místu,kde na ně měl čekat POTUTčin známý.
"Šmarjá,to je balón! Opravdickej balón!" vyjekla překvapeně Fay.
"Radši se drž. No jo,překvápko plný plynu" chichotala se Kety,ale byla ráda,že se už mohla postavit na pevnou zem.
Přistoupil k nim kluk,pěkný čahoun a vesele se na ně křenil:"Čauky já sem Tiziano,ale říkejte mi Artuš. POTUT klepnu,až ji uvidím-budit mě v noci!Tak skákejte do koše."
Andy a Fay plné nadšení vlezly do koše a natahovaly ruce ke Kety a jejímu příteli. Jenže ti jen tiše přistoupili ke koši a usmáli se na ně.
Tiziano zatím odvazoval lana.
"Leťte sami holky. Vy to zvládnete. Pro nás už to není důležitý. Úkol sem splnila." řekla Kety.
"To už tě Kety neuvidíme?" blekotala Fay se slzama v očích.
"Ne ne,jen chceme být chvíli sami,poznat se a tak...Ted a já se s vámi určitě zas brzy setkáme,uvidíš Fej" objala ji a potom ještě Andy a odstoupila od koše. Zvedla ruku na pozdrav.
Tiziano skočil do koše a balon se pomalu vznesl k nebi. Když byli hodně vysoko, objevila se černá křídla vedle nich. Byl to Ted a v náručí držel Kety. Oba jim zamávali a Kety ještě zavolala:"Dejte pozor na Villeho, aby mu nenamrzly hlasivky." a odletěli neznámo kam.
"Jo, nebo něco jinýho důležitýho!" hihňal se Tiziano a podával dívkám kožichy. Zachumlaly se a sedly si těsně vedle sebe na dno koše. Pozorovaly Tiziana, něco si šeptaly a pochechtávaly se přitom. Tiziano po sobě přejel pohledem.
"Co jé,kozy?! Co se mi tlemíte? Nemám zaplej poklopec nebo co jakó?!" durdil se.
"Ale to je dobrý. My jen, jestli máš holku.Protože by ses hodil k jedný naší kolegyni." řekla pobaveně Andy.
"No, teda aspoň výškou určitě, hehe. Odkud seš? A co tu vůbec děláš? Ve Finsku?" zasypávala ho otázkama Fay.
Tiziano si k nim na chvilku přisedl. Nalil jim horký čaj z termosky a řekl:"Nó, sem Čech.To ste už poznaly,né? Sem z Prahy jako POTUTka. Proto se známe. Teď sem pár měsíců tady. Lítám s balónem nad Helsinkama a okolím. Aby se kochali turisti. Ale jen Češi sou takoví magoři,že chtěj očumovat Finskou divočinu i v noci,že?!" zvedl výhružně obočí.
Andy a Fay se na sebe podívaly a vyprskly smíchy.
"Ta naše kolegyně je taky z Prahy!" zamrkala na Tiziana Fay.
"Hernajs, řekněte mi o ní víc! Začíná mě fakt zajímat. Jen nevím,jestli by se mnou chtěla letět do Anglie. Zdědil sem tam po jednom předkovi takovej malej hrádek a tak se tam chci do budoucna přestěhovat." drmolil spíš pro sebe a opět si sedl k dívkám.
Ty na sebe ještě víc vytřeštily oči a řehtaly se na celé kolo. Ozvěna jim smích vracela.
A tak mu vyprávěly o Spar a jejím velkém snu o Anglickém hradu.
Let jim příjemně ubíhal. Vzduchem poletoval sníh...
* * * * * *
Dodávka se řítila po opuštěné silnici obklopené z obou stran Finskými lesy.
"Däte sii nëkdö piivö?" zeptala se Finsky Spar. Päeniseen se zrovna probouzel.
"Nö jäsnee, höď hö seem!" hulákal ze zadu Ville"ä dvë prösíím, mäm tü spöluseedíící", mrknul na Fly vedle sebe.
POTUTka vyndala zpod sedačky plechovky. Házela je do zadu. Namířila na Fly, ale v tu chvíli se posadil na sedadle mezi nima Päeniseen a dostal plechovkou do hlavy.
"Teda ty mě holka fakt nemáš v lásce. Nejdřív houbou,teď plechovkou! Příště to bude cihla,bo co kurňa?!" mnul si bouli na čele.
"Se prostě pleteš kam nemáš,no!"odsekla mu POTUT. Všichni se Päeniseenovi chechtali. Bam si vzal pivo. POTUTka mu ho chtěla vytrhnout,ale nepustil.
"Chceš aby sme se vybourali?!" vyhrkla Anglicky.
"Kdybys věděla s kolika pivama v žilách sem už jezdil,bys nechápala, Že jó,Ville?!" hulákal Bam za sebe.
"Yyéééáááách!" zamručel medvědím hlasem Ville na souhlas a Anglicky dodal:"to je vždycky jízda smrti,stačí jak brousíš kolečka na skejtech...mmmgrrrk", zabublalo v něm pivo.
"Hele...sněží!", ukazovala Fly z okýnka.
"Hmm a docela hustě. Zpomal Bame!" přidal se i Päeniseen.
Bam pustil stěrače, ale přidal plyn.
"Úúújééécháááá" řval na celé kolo.
"Zpomal vole! Se vysekáme!" křičel na něj Ville. Spíš byl naštvaný kvůli pivu, které mu chrstlo na kabát, když Bam přišlápl pedál.
"Jesli se vám něco nelíbí chachaři,odvezu vás do školky! Daj vám tam plínky!" otočil se na ně do zadu a hodil po nich další plechovku.
Sněhové vločky prudce narážely do předního skla. Stěrače nestíhaly svou práci.
Najednou POTUTka vytřeštila oči.
"Pozor! Jelen!", chňapla po volantu a prudce ho stočila na stranu.
Dodávka se s rachotem řítila ze srázu mezi stromy.
"To nebyl jeléén. To byl sóób!" ječela Spar a chytla jednou rukou kliku u dveří a druhou Päeniseenův rozkrok.
"Ááá, ty krááávóóó, puuuusť!" řval bolestí, oči navrch hlavy. Brýle mu poskakovaly na obličeji, jak sebou auto házelo z kopce dolů.
Všichni křičeli hrůzou. Dodávka levou stranou prudce zavadila o strom a převrátila se na pravý bok. Ještě chvíli klouzala dolů, pak narazila střechou o skálu a zůstala nehnutě na místě. Z chladiče se syčením vycházela pára,levé přední kolo se prudce otáčelo, ale po nějaké minutce se rozhostilo ticho a tma. Pomačkané plechy auta pomalu mizely pod sněhovou přikrývkou.
* * * * * *
Ledový vítr zatím hnal balon s agentkama a Tizianem dál na Sever. Čaj jim pomalu docházel a všichni tři se choulili na dně koše.
"Kd-kdy t-tam už bu-budeme?" drkotala zubama Fay.
"Ještě tak posledních patnáct minutek. Je tam dobrej plácek pro přistání." uklidnoval je Tiziano.
V tom zhasl plyn. Nastala úplná tma. Všichni se podívali nahoru na balon. Tiziano vyskočil a snažil se opět nahodit plyn."Do hajzlíku, ještě aby to zamrzlo!".
Agentky se na sebe podívaly.
"Ježíšmarjá, dělej něco Artuši! Když nám zamrzly vznášedla, tak sme pádlovaly,ale co máme dělat teď? To do toho balonu máme snad foukat?!" lamentovala Andy.
"Ne- budem sborem prdět,aspoň bude plyn...chichi." zkusila odlehčit vážnou situaci Fay.
Oba se k ní obrátili, posvítili na ni baterkama a zamračili se."Ha-ha-ha!" pronesli naštvaně.
"Sme moc těžký, musíme vyhodit závaží." řekl ustaraně Tiziano a dodal:"aspoň na chvilku se vznesem ještě nahoru. Mohlo by to pak vyjít akorát k chatě."
Balon klesal. Andy podrážděně přecházela po koši.
"Mě řekni, jaký závaží? Dyť tady nic není! Leda bys sám skočil!"
Jenže Tiziano vyndal obří kudlu a ukázal ji Andy. Ta polekaně ucukla:"No no, snad sem tak moc neřekla...".
On ji ale obešel, otočil se k nim a křikl:"Honem na provazy a držte se!". Rozmáchl se a přeseknul lano držící z jedné strany koš. Koš se prudce zhoupl a dnem se dotkl jednoho z vysokých smrků. Rychle přesekl další dvě. Koš visel na posledním lanu. Andy se pevně držela, nohama zaklesnutá do oček z lan po obvodu. Posvítila na Fay. Ta se rychle snažila vymotat nohu, kterou měla zaháknutou v jednom z oček od koše. Andy ještě stačila zaměřit, jak se k její straně došplhal Tiziano a rozmáchl se nad posledním lanem.
"Néééé...", vykřikla zděšeně Andy a pustila baterku. Bylo ale pozdě. Koš se řítil i s Fay dolů. Balon se okamžitě vznesl výš. Tiziano nejprve nechápavě zíral na Andy a potom na prázdné místo vedle sebe. Měsíc ozářil balon se zbytky provazů a dvěma postavama.
"Ty idiote!! To ses nemoh nejdřív podívat?! Musíme se vrátit pro Féj!!" křičela na něj Andy v slzách.
"Neboj,hned jak to půjde, tak ji najdem Andy. Pochop mě, je tma, sněží, byl to všechno fofr,jinak by sme spadli tak jako tak."
Andy vzlykala a kapky slz ji mrzly na tváři.
* * * * * *
Uplynula dobrá půlhodina, než se ozval z dodávky první zvuk.
"Brd" vyrazila ze sebe POTUTka "jste živí?".
Vzadu se pohnul Ville: "É-ech. Perkele piivö jee vënkuu!"
"Všäk sii täky všëchnö pöbliil, blbee jëden!" nadávala mu Fly a snažila se vymotat z dodávky přes rozbité zadní sklo.Ville lezl za ní, svítil si zapalovačem. Stoupl si do sněhu vedle ní a začal poskakovat. "A-a-á" a skočil do auta.
"Cö dëláš?!" chechtala se Fly a potáhla si z cigarety.
"Mäm pyžämö ä seem bëz böt. Käbät mee nëzächräníí" klepal se zimou.
To ale slyšela Spar, posvítila si kolem sebe, našla Villeho tašku a hodila mu ji. "Nä, mäš täm všeechnö. Vzälii smë jii v nëmöcnicii.".
Ville se rychle oblékal. Päeniseen kolem něj prolézal ven a jen prohodil:" Mël by siis köuupiit növý Cönvërsky. Tyhlee pëknë smrdëj!". Ville po něm loupnul očima.
Všichni už byli venku, jen POTUTka s Bamem zůstali uvnitř.
Spar nakoukla dovnitř:"Jste v pořádku?".
POTUTka se k ní otočila se slzama v očích. "Asi je v bezvědomí a-a teče mu z hlavy krééév..hik" držela mu dlaň na čele. Spar s Villem vlezli do auta a táhli Bama k zadnímu oknu.
"Není mrtvej, jen se dost praštil do hlavy." konstatovala Fly.Obvázali mu hlavu trikem a přemýšleli co dál.
"Zkusím zavolat Jöllgerssenovi do chaty. Rozdělejte zatím oheň nebo zmrznem." rozhodl Päeniseen.
V dálce se ozvalo vytí. Všichni strnuli."Rozdělejte RYCHLE oheň, jinak sme v hajzlu!" zopakoval a mával všelijak mobilem. Marně, nebyl signál.
Ville rval vztekle větve ze stromu a nadával u toho:"Hëzký, fäkt! V Hëlsiinkäch më mäleem sëžeerë lëv, tädy zäs vlcii! Bam näs vymlätíí ä tëď sii jëštee chräpee!".
Obložili dodávku do oblouku větvema kolik jen stihli nasbírat a natrhat. Zapálili benzínem a dívali se s obavami za plameny. Z dodávky se ozvalo heknutí. Bam se probíral. POTUTka si k němu sedla a hladila ho. Provinile se na ní usmál:"Co se stalo? My se fakt vysekali? Strašně mě to mrzí. Jsou všichni v pořádku?" mumlal, ale POTUT mu dala ukazováček na rty a něco mu šeptala.
Fly se přitiskla ke Spar a ustrašeně ukázala mezi stromy. "Vidíte je, mrchy?! Přišli si pro večeři!". Opravdu. Za plameny se ze všech stran leskly vlčí zorničky. Tiše vyčkávali. Od ohně si ale drželi přece jen odstup. Vítr sílil a z mraků se valil čím dál hustější sníh. Zvedal se blizzard.
* * * * * *
"Á-a-ááá" zaúpěla Fay, když se pokusila pohnout. Levé rameno měla vykloubené.Prudce ji zabolela noha. S námahou se posadila a sáhla si na lýtko. Nohavici měla roztrženou a ucítila na ruce krev. Větev stromu ji způsobila hlubokou ránu, kterou chvilkama slabě osvítil měsíc, než jej zase pohltily mraky.
"Ss-s, aú! Pitomej koš!" kopla do něj druhou nohou zamotanou ještě v laně. Hned nato zařvala bolestí, která se opět ozvala. Vymotala se z lan a doplazila se k nejbližšímu stromu. Opřela se ramenem o kmen a prudce sebou škubla. Ozvalo se lupnutí. Fay zakřičela a zhroutila se do sněhu. "Pane Božéé, to je hrozný! Jen klid. Uklidni se Fej, všechno dobře dopadne" uklidńovala sama sebe. Sundala si šálu a omotala s ní lýtko. Chvíli se rozhlížela a najednou uviděla pár metrů od sebe poblikávat baterku. Vzala ze země velkou větev, opřela se o ní a belhala se k baterce. "Tu měla Andy" podívala se k obloze, jako by čekala, že se objeví balón. Z nebe se valily pouze velké sněhové vločky.
"Musím jít dál, jinak zmrznu!" říkala si pro sebe. Vytáhla z kapsy kalhot maličký kompas a posvítila na něj baterkou. "Užitečnej talismánek, muck" políbila ho a vydala se dál na sever. S každým krokem sykla bolestí. Asi po půlhodině toho už měla dost. Najednou měla pocit, že jí sledují něčí oči. A opravdu. Zpod jednoho stromu se zaleskly zorničky a ozvalo se zavrčení. "No tak to je konec! Ještě tys mi tu chyběl! Hodnej vlček, hodnej" koktala polohlasně Fay a přitiskla se zádama o velký smrk. Větev si dala před sebe na obranu. Černé zvíře se k ní přiblížilo, hlavu skloněnou, čenich nakrčený a z tlamy chrčelo zlověstné vrčení.
"Body!! Bodíku! Co to tam máš? Tfuj!" ozvalo se najednou před Fay a mezi stromi se objevila mužská postava v kožichu.Na Fay toho bylo moc a svezla se v mdlobách k zemi.
* * * * * *
Sníh a vítr dusil oheň. Ville se ustaraně rozhlížel po hořících větvích:" Dlöuhö nëvydržíí. Pötřeebüjem tën oheeň přiikrmiit. Älee číím?"
POTUTka jako vždy nezklamala. "Ä cö sëdačky z äuutä?", všichni se k ní otočili a sborem zavískli. Vlci jim odpověděli také- zavytím.
Rychle rvali sedačky z dodávky a házeli je na větve. Postříkali je benzínem a oheň se opět vzňal obřími plameny. Všichni začali poskakovat. Ville si připoměl song Funeral of Heart a tak zpívali. Vlci nechápali. Jejich potrava takovéhle zvuky ještě nevydávala.
Nikdo si nevšiml, že Päeniseen vylezl na strom, aby se snažil chytit signál na mobil. Najednou si všiml, že se k nim něco blíží vzduchem. Měsíc jasně osvětloval siluetu balónu. Ten byl jen několik málo metrů nad nejvyššími stromy. Každou chvilku se špička některého ze smrků dotkla lan vysících z balónu. Päeniseen začal křičet a mával prudce rukou, div, že mu nevypadl mobil. "Héééj héééj agentkýýý ,Tizianóóó!".
Ostatní vzhlédli k obloze. Nad nimi zrovna přelétal balón. Řvali a mávali co jim hlasivky stačili. "Zavolejte pomóóóc, z chatýýý", křičeli Spar, Fly a POTUTka.
Päeniseenovi bylo divné, proč je balón bez koše a proč na něj mávaj jen dvě postavy. Měl hodně špatný pocit, když slézal ze stromu na zem.
* * * * * *
Tiziano měl pravdu. Balón doletěl přesně k chatě. Kolem ní pobíhali sněžní psi a dva chlápci jim dávali právě do misek žrádlo. Tiziano na ně zakřičel. Chlápci mu horoucně mávali. Když byli na zemi, přivýtali se a Andy jim vyprávěla o Fay. Tiziano znepokojeně dodal:"Pár mil odtud sme viděli ostatní. Měli převrácenou dodávku a kolem rozdělaný oheň. Vyrobili si pěknej čmouďák, naházeli tam snad pneumatiky." pousmál se.
"Zřejmě je napadli vlci. Jöllgerssen?" otočil se Petr na druhého chlápka."vëzmeem öba ty vëtšíí säně. Ä všëchny psii!", obrátil se na Tiziana a hodil mu klíčky. "Artuši, vem skútr, je už dost sněhu. A vem k němu pro jistotu i vlek. Ty Andy běž do chaty..." poručil, ale Andy se ohradila:"Chci jet s váma. Co tady budu dělat sama?".
Petr k ní přistoupil a pohladil ji po tváři:"Ty máš ale tvrdou hlavu. Rád se s tebou víc poznám. A můžeš uvařit kotel čaje a kafe. Budou promrzlí" a dal ji letmý polibek na tvář. Andy se nejdřív zamračila, ale když odjížděli, sáhla si na tvář a pousmála se. Připomínal ji vzhledem dokonce Villeho...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andrejs Andrejs | 11. února 2007 v 22:07 | Reagovat

Fay...TO JE NEPOPSATELNĚ KRÁSNÝ...BUĎ VYBUCHNU SMÍCHY NEBO SE DIV NEROZPLÁČU...*:)))))))))))))

2 Purplefay Purplefay | 12. února 2007 v 13:25 | Reagovat

Díky zlatíku. Já vím,chvilku takový a vzápětí makový. To bude asi tím, že přesně taková sem. Chvilku pláču, chvilku tlemím. Prostě maglajs v hlavě, stejně tak i v příběhu. Konečně sem to dopsala a teď to postupně házím Jacky mejlíkem. Nesmíte se na mě zlobit, trošku sem si Valeho přivlastnila, jen trošinku. Je to fantazmagorie, můžete napsat něco taky a Vilíka mít pro sebe. Sme fanynky, tak se omlouvám. Ale konec se vám bude líbit, budem zas spolu...x))))))))))

3 Andrejs Andrejs | 12. února 2007 v 18:45 | Reagovat

JOJO...KLIDNĚ SI HO PŘIVLASTNI...VŠAK JSI ŘÍKALA,ŽE POTŘEBUJEŠ TÁTU PRO MALÍHO...:))))))))))))))))))))))))))))))))))))

MY SI HO OBČAS JEN NA CHVILKU PŮJČÍME!!!*:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

4 Purplefay Purplefay | 13. února 2007 v 11:52 | Reagovat

Mnojo, to sem vlastně říkala xDDDDDDDDDD Tak bředečku,kde jsi můj synátor se na tebe těší...natrhne ti gaťky xDDDDDDDDD Půjčit si říkala,no...lakomec nejsem,tak když to zvládne... Ale aby pak nebyl u mě doma z vás utahanej...x))))))))))))) Abych z něj něco měla...hik!!

5 Kety Kety | Web | 14. února 2007 v 19:59 | Reagovat

Fay..to je skvělý! A Villa si klidně přivlastni(akorát nevím co na to tvůj synátor,když se mu nelíbí fotka Villa)

6 POTUTka POTUTka | E-mail | Web | 25. února 2007 v 11:58 | Reagovat

ÚŽASNÝ!!! TO JE TAG POTUTELNEJ PŘÍBĚH!!! DU DOHÁNĚT A ČÍST DALŠÍ DÍLY =D

7 samantta samantta | 11. července 2007 v 23:35 | Reagovat

moc pekny!ctu to celou noc.mama me zabi jestli to zjisti...tak sbohem a pridte mi na pohreb(((-:

8 Purplefay Purplefay | 5. září 2007 v 9:34 | Reagovat

díky samantto XDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama