Vždy s veselým duchem... ;D

Agentky VI

18. ledna 2007 v 20:10 | Purplefay |  Naše FF
AGENTKY006:Hon v Helsinské Hospital
Celý týden se šestka nudila u Päeniseena.Hrály šachy,Twister (v tom byla nejlepší Andy,umí se svou páteří neuvěřitelná kouzla!). Päeniseen nabídl POTUTce,že by si mohli zahrát Flašku, ale dostal od Spar takovou herdu do zad, že mu spadli brýle. POTUTka se na něj potutelně zakřenila.
"Je čas dámy!" zavelel Päeniseen"vyžraly ste mi všechny zásoby! Musím se vás nějak zbavit!"pošťuchoval je. Z kuchyně se ozval rachot. Po chvilce se ze dveří vykutálela láhev Finské vodky. "Perkele! Co tam děláte??!!!"hnal se do kuchyně. Ostatní za ním. U otevřené ledničky seděly na zemi Fay a Andy.Kolem sebe rozházené potraviny, každá v ruce kýbl zmrzliny. Andy si nabrala sušenkou slušnou porci Jahodové a právě se chystala ji spolknout. Fay měla zapíchlou mrkev do Pistáciové a s plnou pusou provinile huhňala na Päeniseena:"Plomiň..še nám to tady tlochu vyšypalo...uchhmmmm hmm"rozkuckala se. Ostatní holky se rozhihňaly a vrhly se na zmrzlinu také. Spar se nenápadně shýbla a láhev vodky schovala za záda."Do akcééé!Nebo se neznááám! Do deseti minut,ať ste venku!"otočil se Päeniseen ,akorát když si za ním Spar pořádně přihnula alkoholu. "A ty nechlastej!!! Nebo si to budeš čistit dodávku,až se tam pobliješ!"vyškubl ji láhev tak prudce z rukou,že ji cinkla o zuby.
Za deset minut vyběhly ven a naskákaly do připravené dodávky,kterou řídil Päeniseen. Ten jim do zadu hodil balíčky s oblečením:"Až budem za nemocnicí,tak si to oblečte!",zařadil a rozjeli se napříč Helsinskými ulicemi.
"A. jedem lovit Valehoo..johohooo!" halekala Spar. Seděla vedle řidiče.Všechny se k ní přidaly."Svlečeme ho celýhoo...johohooo!"řvaly."...a unesem ho nahýhoo...johohoooo!" přidal se Päeniseen. Zastavili na červenou. Kety se Spar se podívali vedle sebe z okýnka. Vedle nich zastavil Cabriolet. Střechu měl zataženou. Foukal studený vítr.
"Chcete si užít Kabriolet? Tak jeďte do Finska! Stáhněte střechu a v tu ránu vám umrznou koule...checheee"řehtala se Spar.Kety se dívala do očí neznámému chlapci, který seděl za řidičem a sledoval Ketyin obličej. Na tváři se mu objevil milý úsměv. Stáhl okénko. Kety nevydržela a udělala to samé.Byli nyní od sebe sotva na metr.Hleděli si do očí, jako by si chtěli tolik říct a nevěděli kde začít.Červená na semaforu přeskočila na oranžovou. Päeniseen s chrastěním zařadil. Chlapec natáhl ke Kety ruku. Oranžová se změnila na zelenou. Kety neštastně vztáhla ruku rychle ke chlapci.Oba otevřeli ústa, chtěli snad zakřičet, ale auta se rozjela. Kety vtáhla ruku dovnitř a dívala se za chlapcem dokud ji nezmizel z dohledu.V očích měla slzy. "To bude dobrý Kety.Ještě ho uvidíš,vím to."chlácholila ji Fay tiše. Kety ji ukázala dlaň, byl naní řetízek s malým černým srdíčkem."Tý jo,to je Hematit!On ti stačil dát přívěšek!Já chci takýýý" zaúpěla Fly.Všechny se nadklonily nad dárečkem. Kety si talisman dala kolem krku,stiskla rukou srdíčko a zavřela oči.Ostatní ji nechali být.
Za chvilku zastavili za nemocnicí a oblékli si sesterskou uniformu. Päeniseen a Spar na sebe hodili doktorské pláště. Zadním vchodem se protáhli do nemocnice. POTUTka zakopla o vozík. Málem spadla mezi zakrvácená prostěradla. "Brrrr!" oklepala se "nejdeme si pro mrtvolu?"
Päeniseen ze sykáním ukazoval kam která má jít. Tiše se rozutekli po chodbách. "Pänee döktöree,nö kdë stë?!" chytla najednou za rukáv Päeniseena úplně cizí sestra. "Nästalii kömpliikäce,müsiite zäsähnöut!" a odváděla ho na sál. Päeniseen ani nestačil naznačit Andy,která šla s ním o pomoc. Ta ale pochopila a pádila pro Spar.Na sále postavili Päeniseena před právě rodící ženu. Päeniseen se složil k zemi. "Alee pänee döktoree! Tö nëmůžëtee! Cöpak stee mëdiik?!" řvala na něj sestra a snažila se ho vzkřísit. Rozrazili se dveře a vřítila se Spar se "sestřičkou" Andy. Spar nečekala, zvedla Päeniseena ze země a přehodila si ho přes rameno. Otočila se k rodičce a přikázala:"Dvěstë miliigrämů Mörfiiä!" rázovala ke dveřím,ale pak se zastavila a dodala:"nëbö rädšii třiistä miliigrämů Adreenäliinů,äť tö jdee riichlëjc!"sestrám klesla čelist.
Fly a POTUTka zatím stanuly před dveřma č.22. "Tak tady by to mělo bejt." šeptla Fly a vytáhla s kapsy sprej. POTUT ji chytla za ruku:"Co blbneš?! Chceš ho zabít? Máme ho přivíst živýho!" Fly se zakřenila a ukázala ji cedulku na spreji. Stálo naní: USPÁVADLO č.666-PÚSOBÍ NEJDÉLE DO 6ti HODIN,PODLE DÁVKY STŘIKU!.
POTUTka zaklepala a vstoupily do pokoje. Na posteli ležel kluk,na obličeji polštářek a třásl se smíchy. Dívky k němu každá z jedné strany přistoupily. Fly dávala POTUTce znamení co má udělat. POTUTka rychle strhla klukovi polštářek z obličeje a Fly mu prskla dávku do obličeje. Vlasy měl přes obličej, ale v tu ránu byl tuhej. Dveře se otevřeli a do pokoje vpadly Kety a Fay s pojízdným lehátkem. "Rychle,nemáme moc času!" zavelela Fly. Kety stála před pokojem a hlídala. Dívky přenesly spícího kluka na lehátko a přetáhly přes něj prostěradlo.
V tu chvíli se ozvalo spláchnutí záchodu. Agentky na sebe vykulily oči. Fay odhrnula vlasy klukovi z obličeje."Kdo to je?!"zeptala se, ale v tu chvíli se otevřeli dveře od toalety. Stál v nich vysoký muž s knírkem a bradkou. Vlasy rozcuchané, aspoň z jedné strany zastrčené za ucho. Vyjeveně pozoroval sestřičky.Agentky sborem vydechly:" Ville Valo!!".Ville se naklonil přes Fay a juknul ke dveřím na Kety. "Perkele! Stë sii všëchny sëstrii přišlii tëď prö pödpis? Zä tö mě äle püstíítë nä cíígö!"usmíval se. Jeho pohled ale zavadil o kluka na lehátku."Cö jee s Bamem?". Fly neváhala, stoupla si před něj a namířila na něj sprejem. "Alë jä nësnášíím vöňävkii!"zamračil se.
"Promiň brouku,ale já musím!" a prskla mu do obličeje. Sesunul se k zemi.
Dívky ho hodily s námahou na Bama a oba je přikryly prostěradlem. Mezitím dorazili i Spar,Andy a probraný Päeniseen.
"Průšvih! Přijela Policie! Musíme se rozdělit!" řekla Spar. POTUTka s Fly vezly lehátko a Spar s Päeniseenem hledali místo kam se schovat. Všichni zapadli do prádelny akorát ve chvíli, kdy vstoupila do chodby policejní hlídka.
"Určitě nás hledaj! To je kvůli tomu, co ste provedli na porodním sále!" nadávala Fly Päeniseenovi a Spar. Na lehátku něco zamručelo. "Pst! To je Bam!...se probouzí!"vyjekla POTUTka. Sklonila se nad Bamovým obličejem. Dívali se na ní zmateně velké modré oči."Oh...you...are...very...nice...girl!" POTUT se uculila. Chtěla něco říct,připadal ji neobyčejně milý. Jenže přes rameno se jí naklonila Fly a stříkla Bamovi další dávku do obličeje:"Koukej spát hošku a neblbni hlavu tady POTUT!".POTUTka zrudla vzteky a nejraději by Fly uškrtila.
Ostatní agentky zatím běžely nahoru ke schodišti. Fay nadávala:"Andy...uf...Kety,uf,uf...Nahoru ne! Proč každej utíká na střechu, když se odtamtud pak nemůžou dostat?! ufhuááá!". Na střeše sotva lapaly po dechu.
Ozval se mobil. Fay ho vytáhla a podívala se na displej."To je Spar...Spar! Co je?! Kde ste?!"ptala se nervózně.
"Fay! Sme v prádelně! Holky dávaj Villeho a Bama do vozejku na prádlo. Potom naskáčem do dodávky. Už jste u druhýho vchodu?! "drmolila rychle Spar.
"Sme na střeše..."hlesla Fay.
"Co děláte na střeše?!Sem říkala, aby ste běžely po schodišti dolů a ne nahoru FAY!!!"zařvala Spar. Ostatní naní syčeli,ať je potichu.
"No tak sme prostě tady! Slezeme po okapu dolů a sejdeme se z druhé strany. Čekejte tam na nás!"sklapla vztekle Fay mobil.
Utíkaly k okraji střechy. "Musí tady být přece nějaký únikový žebřík,bo co!"pobíhala nervozně Andy po okraji.
"Jo,jenže tohle asi není špitál. To je hotový vězení!" rozčilovala se Fay.
Slunce zapadalo za obzor a agentky si pomalu myslely,že jsou v koncích.
Spar a spol. táhli vozík k dodávce. Když zavírali dveře auta, vyšli ze dveří nemocnice dva policisti a sestra. "Tö jee ön! Tën fälešný döktör!! Ä önä täkii!"ukazovala na Spar a Päeniseena. Než vytáhli zbraň,Päeniseen zařadil a dodávka se s kvílením rozjela.
"Zävöleejtee pösilii! Mámë tu přëpädeníí ä únös!"řval do vysílačky policajt. Skočili do auta a sledovali je.
Agentky ze střechy vše pozorovaly. Na ulici se rozsvěcovaly první lampy.
"Sme v háji" špitla nešťastně Andy. Fay se podívala na Kety:" Déžaví...viď Kety?".Ta se usmála:"Zkusím vás jednu po druhý přenýst. Ještě že je už tma"zahleděla se na oblohu.
V tu chvíli se otevřely střešní dveře a vešli další dva policisti.
"Rücee nähöru! Okämžiitě!"vykřikli a mířili na ně zbraněma. Kety, Andy a Fay stály bezradně na okraji střechy. "To je konec!"pronesla odevzdaně Fay. "Já bych řekla,že není...podívej" kývla Andy směrem k obloze za muže. Na potemělé obloze se objevila nad policisty mužská postava s křídly. Muži se chystali vzhlédnout, ale muž byl rychlejší a srazil jejich hlavy k sobě jako kokosové ořechy. Padli v bezvědomí na zem. Muž slétl na zem a přistoupil k dívkám. Na jeho krku se lesklo černé srdíčko! V očích měl podivný,ale hřejivý svit. Jeho křídla byla černá a pár peříček se sneslo na zem. Andy s Fay s úžasem pohlédly na Kety. Ta se zamilovaně dívala na chlapce. Byl to právě ten ten chlapec, jehož viděla v autě na křižovatce a který ji dal Hematitové srdíčko.
"To srdce mě k tobě přivedlo. A vidím,že právě včas." ukázal na policisty. Kety k němu přistoupila a pohladila ho po tváři."Nedokázala sem tě ani na minutu vypustit z hlavy a právě před chvilkou,když sem měla zato, že je konec, tak sem na tebe myslela o to víc."
Andy a Fay se roztřásly brady. Měly na krajíčku. Chlapec objal Kety a podíval se na agentky. "Není moc času vysvětlovat,za chvilku se ti dva proberou. Není nás na světě,ale umíme se navzájem poznat. Já tě poznal už na křižovatce...hmm?"podíval se na Kety s úsměvem. Kývla na souhlas, ale to už se začal hýbat první muž na zemi a tak chlapec přistoupil k Andy a objal ji kolem pasu:"Drž se prosím tě." Andy ho pevně chytila kolem krku a vzlétli k obloze. Kety chytila Fay a vznesla se také. Helsinky pomalu pohlcovala noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sparrow Sparrow | 19. ledna 2007 v 19:39 | Reagovat

Halooooooooooooooooo!!! Lidičky zlatí! To je nový díl od Fay!!! To není starý ale N-O-V-Ý! xD Už to čtu po třetí a snad smíchy padám z okna... uáááááááá... plask... xD

2 POTUTka POTUTka | Web | 19. ledna 2007 v 21:26 | Reagovat

FAY, TOE SUPER!!!! ZÁŽIVNĚJŠÍ POČTENÍ SEM FAKT NIGDY NEMĚLA =D.

NATURBUJ SEM DALŠÍ DÍLY!!!!! =D

3 Andrejs Andrejs | 19. ledna 2007 v 21:36 | Reagovat

Fay...TO JE BOŽÍ...*:)))))))))))))))))))))

Sem si přečetla i ty starší díly...JSEM DOJATÁ...OČI MÁM JAK TENISÁKY...bo je to SUPR!!!

Sparru...ahojda!!!*:D

4 Kety Kety | 19. ledna 2007 v 23:22 | Reagovat

jéé...já budu brečet....to je tak romtický....děkuji.

5 Kety Kety | 19. ledna 2007 v 23:22 | Reagovat

*romantický

6 Sparrow Sparrow | 20. ledna 2007 v 14:50 | Reagovat

Kety... romantický, spravný výraz... to se teprv dočkáte další díl... ty jsou taky super... xD

Andy... zdar! :D

7 Andrejs Andrejs | 20. ledna 2007 v 18:19 | Reagovat

Sparru...*:D

8 Purplefay Purplefay | 22. ledna 2007 v 13:29 | Reagovat

čauky zlatka...díky,že ste si to přečetli,však je to o vás pro vás..xDDDD. Další díly budou,ale musím někde dohnat můzu,utekla a nemám inspiraci. Snad to sem hodím během týdne,možná příští. No je to guláš,chvilku smutný,chvilku prdýlka,ale aspoň nebude nuda. Mírně mi docvaklo proč a kdo toho Valeho chce vlastně unýst??? Že by Jonna??? Fuckticky nevím. Máte tip?

9 Purplefay Purplefay | 22. ledna 2007 v 13:31 | Reagovat

Hele Spar chtěla sem si pustit ty clipy Him a Marilina,ale nejde mi to spustit. Já být asi tupoun obecný,ale nevíš co s tím??? Koukám jen na bílé okénka...hik?Him?Nevim.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama